Tęsiasi dalyvių registracija į gruodžio 21-23 d. Vilniuje, Litexpo, vyksiančias tarptautines šunų parodas.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

„Penkios gyvūnų laisvės“

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre – plakatų ir emblemų konkurso nugalėtojai.

Lapkričio 15 d. Džiaugsmo gatvėje Vilniuje, buvusiame Jaunųjų gamtininkų centre, įvyko plakatų konkurso „Penkios gyvūnų laisvės“ ir Pasaulinės gyvūnų globos dienos emblemų konkurso baigiamasis renginys – laureatų apdovanojimas.

Konkurso vertinimo komisija turėjo peržiūrėti daugiau kaip 300 darbų.

„Jūsų sukurtų plakatų emocionalumas yra tikras. Jūs perteikėte tikras gyvūnų emocijas, ne vien statišką vaizdą, būtent tai labiausiai ir jaudina“ ,– konkursantus gyrė vertinimo komisijos pirmininkė Aušra Žemaitytė.

„Kas mane globos?“ – klausia už gyvūnų prieglaudos grotų atsidūrusio amerikiečių Stafordšyro terjero liūdnos akys. Šį plakatą sukūrė šešiolikmetė Rugilė Kavaliauskaitė iš Užvenčio miestelio (Kelmės r.). „Neverskime jų kentėti“ – Mortos Revinskaitės kūrinėlio tema. „Ką padarei, kad jiems būtų geriau?“ – Lauryno Veiverio, gyvenančio Garliavoje, plakatas, o kaišiadorietė Austėja Andriulytė savo kūrinį pavadino taikliai ir trumpai: „Saugokite!“.

Keturiolikmetė Kotryna Mikiškaitė konkursui pateikė net tris skirtinga technika sukurtus plakatus. Patarimų juos kuriant merginai negailėjo dailės mokytoja Loreta Makarevičienė. Kotryna mokosi Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje, ketvirti metai  lanko Trakų dailės mokyklą, namuose augina pašėlusį biglį Čaką.

Kotrynos plakatai, kaip ir Panevėžio K.Paltaroko gimnazijos mokinės Salvijos Vaičikonytės (16 metų) mišria technika atliktas plakatas „Nepamiršk manęs“ konkurso vertinimo komisijos buvo pripažinti kaip vieni geriausių. Į renginį Salviją atlydėjo dailės mokytoja Aida Bijanskienė, kuri, kaip ir kiti mokinius parengę pedagogai, buvo pagerbti LMNŠC diplomais.

O kokios vis dėlto yra tos 5 gyvūnų laisvės? Tai laisvė nekęsti alkio ir troškulio, nejausti diskomforto, nepatirti skausmo dėl sužeidimų ar ligų, turėti pakankamai erdvės ir galimybę įprastai elgtis, nepatirti baimės ir streso.

Konkurso nugalėtojus sveikino Gamtinio ir ekologinio ugdymo sk. metodininkė Stasė Mameniškienė. Ji pasidžiaugė vis augančiu plakatų konkurso „Penkios gyvūnų laisvės“ populiarumu.

„Emblemos, kuri buvo skirta Pasaulinei gyvūnų dienai, nugalėtojas dar nenustatytas, tačiau gerų darbų tikrai sulaukta. Emblema, reprezentuojanti Pasaulinę gyvūnų globos dieną, jau seniai sukurta, bet mes norėjome, kad jūs sukurtumėt savą, lietuvišką emblemą šiai svarbiai datai pažymėti“, – kalbėjo St. Mameniškienė.

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras jauniesiems plakatų kūrėjams įsteigė prizų – dovanojo knygų apie šunis ir gamtą. Geriausius mokinių darbus planuojame eksponuoti tarptautinėse šunų parodose.

Susirinkusiems koncertavo Vilniaus Naujininkų vidurinės m–klos moderniojo šokio studija.