Tęsiasi dalyvių registracija į gruodžio 21-23 d. Vilniuje, Litexpo, vyksiančias tarptautines šunų parodas.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Kraujasekių ir pėdsekių šunų lauko bandymai Užutrakyje

Rugsėjo 8 d. Kinologų asociacija „Deutsch – Drahthaar“ (KADD) surengė pėdsekių ir kraujasekių šunų bandymus. Bandymams buvo pasirinkta labai graži vietovė Užutrakyje (netoli Trakų).

 

Bandymų išvakarėse protarpiais lijęs lietus nesutrukdė planams paruošti šešis kraujo pėdsakus, o šeštadienio rytas buvo sausas ir saulėtas, kaip tik tinkamas kraujo pėdsako bandymams.

Bandymams teisėjavo tarptautinės kategorijos ekspertas Georgij Jefremov bei nacionalinės kategorijos ekspertai Tatjana Cirkina ir Jevgenij Cirkin.

Buvo ištraukti burtai, kas kokiu eiliškumu atliks užduotis.

Bandymuose dalyvavo šeši šunys, kurie sudarė margaspalvę kompaniją: du vokiečių drahtharai, du basetai ir du taksai.

Bandymai prasidėjo svarbiu šunims testu – reakcija į šūvio garsą. Taip pat buvo įvertintas šunų paklusnumas.

Visi dalyviai šias užduotis atliko sėkmingai ir galėjo tęsti dalyvavimą bandymuose.

Pagrindiniuose bandymuose visi šunys sėkmingai nusekė kraujo pėdsaku ir įvykdė svarbiausią užduotį – rado sužeistą žvėrį.

Dratharai, sekdami kraujo pėdsaku, sužavėjo savo tikslumu ir sparčiu žingsniu, taksai ir basetai – išlaikytu ramumu, leidžiančiu vedliui jaustis tarsi per pasivaikščiojimą.

Po bandymų dalyviai ir svečiai išsirikiavo išklausyti rezultatų ir buvo apdovanoti, o po to visų laukė tradicinė KADD medžioklinė šiurpa.

Tikimės, kad visi išsiskirstė puikios nuotaikos. Taip pat tikimės, kad visiems šunims, taip, kaip jie dirbo bandymuose, seksis rasti sužeistus žvėris ir tikroje medžioklėje.

Rezultatai: http://drahthaar.lt/nature/870-2012-m-kinologei-asociacijos-vdeutsch-v-drahthaarv-pdksekiei-ir-kraujasekiei-bandymai-rezultatai.html

Kinologų asociacijos „Deutsch – Drahthaar“ informacija ir nuotr.