Tęsiasi dalyvių registracija į gruodžio 21-23 d. Vilniuje, Litexpo, vyksiančias tarptautines šunų parodas.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Agility varžybos „Šiaulių taurė“

Kovo 25-ąją „Šiaulių arenoje“ įvyko įskaitinės AGILITY varžybos „Šiaulių taurė“, kurioms teisėjavo Peteris Akimovs iš Latvijos. 

Varžybos vyko kartu su Šiaulių šunų mylėtojų klubo organizuota visų veislių šunų paroda, taigi visas ŠŠMK kolektyvas sekmadienį praleido kartu. Parodą ir varžybas rėmė šunų maisto platintojas „Bosch“, įsteigęs puikius prizus. Į varžybas atvyko 85 dalyviai iš įvairių Lietuvos miestų, Latvijos ir Rusijos.

Pirmiausia startavo A0 dalyviai, kuriems teisėjavo teisėjo asistentas Vytautas Guobys, sulig kiekvienomis varžybomis besijaučiantis vis stipriau. Pasak dalyvių, jo parengtos trasos buvo  nelengvos, bet smagios.

A0 nugalėtojai

Large kategorija (13 dalyvių)

1. Gintarė Vilbikienė su Smilte (Iltys, Kaunas). 2. Jurgita Kairelytė su Deina (Kleboniškis, Kaunas). 3. Sandra Sakalauskaitė su Kopa (Panevėžys).

Medium/small kategorija (9 dalyviai)

1. Diana Butkutė su Trikse (Iltys, Kaunas). 2. Beatričė Užkuraitė Mila (Husse Akela, Šiauliai). 3. Ieva Liesytė su Niki (Kleboniškis, Kaunas).

Toliau teisėjavimą varžyboms perėmė Peteris Akimovs. Kas pažįsta šį teisėją, tikrai nesitikėjo lengvo „pasivaikščiojimo“. Trasos, net žiūrint iš šalies, atrodė pakankamai sunkios ir suktos. Tai gerai atspindi ir dalyvių surinktos 35 diskvalifikacijos vien A1 trasoje. Bet tai nereiškia, kad vedliai ar jų augintiniai nesportiškai elgėsi ringe. Komanda per anksti ar per vėlai, neįvertintas atstumas ar per didelis pasitikėjimas savo augintiniu – visa tai lėmė, kad duetas buvo diskvalifikuotas. Todėl šios kategorijos laimėtojas liko nežinomas iki pat abiejų trasų rezultatų susumavimo.

A1 Large kategorija (14 dalyvių)

1. Natalija Laginova su Ella (Latvija). 2. Rasa Vaščilienė su Saina (Šarmas, Šiauliai). 3. Greta Diminskaitė su Qiri (Nasrai, Kaunas).

Medium kategorija (9 dalyviai)

1. Ieva Liesytė su Maja (Kleboniškis, Kaunas). 2. Lina Nemajūnaitė su Čarliu (Nasrai, Kaunas). 3. Mikhael Mavrin su Kalina (Rusija).

Small kategorija (9 dalyviai)

1. Valerija Ivaniv su Niura (Rusija).2. Elena Mavrina su Anfisa (Rusija).3. Nora Naginevičiūtė su Rico (Nasrai, Kaunas).

A2 Large/medium kategorija (8 dalyviai)

1. Vaidas Kazlauskas su Redi (Akela, Šiauliai). 2. Tatjana Bodricka Mors (Latvija). 3. Vaida Berneckė Ilana (Šarmas, Šiauliai).

A3Large kategorija (10 dalyvių)

1. Redas Masiulis Turbo (Iltys, Kaunas). 2. Svetlana Kreslina su Lista (Latvija). 3. Rita Dambrauskaitė su Kola (Iltys, Kaunas).

Medium kategorija (4 dalyviai)

1. Ruta Garda su Taivo (Latvija). 2. Diana Butkutė su Aira (Iltys, Kaunas). 3. Aušra Volosenkienė su Dora (Džiugas, Panevėžys).

Small kategorija (4 dalyviai)

1. Svetlana Kreslina su Quickly (Latvija). 2. Vilija Snorkienė su Jangu (Iltys, Kaunas). 3. Ruta Garda su Reila (Latvija).

Open varžybose susidarė įspūdingas dalyvių skaičius ir konkurencija buvo tikrai didžiulė.

Open Large kategorija (30 dalyvių)

1. Evija Ziemele Alexa (Latvija). 2. Vytautas Lopeta su Koka (Iltys, Kaunas). 3. Rita Dambrauskaitė su Kola (Iltys, Kaunas).

Medium kategorija (15 dalyvių)

1. Aušra Volosenkienė su Dora (Džiugas, Panevėžys). 2. Gabrielė Fokaitė Berta (Nasrai, Kaunas). 3. Ruta Garda su Taivo (Latvija).

Small kategorija (13 dalyvių)

1. Vilija Snorkienė su Jangu (Iltys, Kaunas) (Latvija). 2. Ruta Garda su Reila (Latvija). 3. Ruslan Levsha su Shayla (Latvija).

Šiaulių parodoje dalyvavo 600 šunų, o agility varžybose tik 85 šuniukai, bet publikos dėmesio ir ovacijų jie sulaukė tikrai daug. Tikimės, kad po tokių varžybų agility mėgėjų tik daugės.

Varžybos pasižymėjo ne tik dideliu dalyvių kiekiu, bet ir sugaištu laiku.

Teisėjas P. Akimovs sakė, kad tiek laiko (nuo 9 iki 21 val.) užtruko tik teisėjaudamas Rusijos čempionate. Tai nuskambėjo kaip pagyrimas, nors tiek organizatorių, tiek dalyvių akys vakarop buvo pavargusios, bet nuo paskutinės trasos jie neatsisakė.

„Husse Akela“ komanda dėkoja teisėjui už gražias ir greitai keičiamas trasas, dalyviams už gerai praleistą laiką ir pagalbą.

Taip pat informuojame, kad „Akelos“ komanda išeina trumpų atostogų, kurių metu dalyvaus seminaruose ir vyks į kitų klubų organizuojamas varžybas.

Susitiksime liepos 7-8 d. TAFISA žaidynėse Joniškyje, kuriose pasivaržysime ne tik su jau pažįstamais agility fanais, bet ir svečiais iš Estijos.

V.Kazlausko inf. ir nuotr.