Artimiausios tarptautinės šunų parodos vyks rugpjūčio 3-4-5 d. Druskininkuose. Dalyvių registracija baigta.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Niūfaundlendų ir landsyrų mylėtojai vėl lankėsi mokykloje

Vaiskią kovo 23-iosios popietę Vilniaus „Žiburio” pradinės mokyklos kieme gatvės praeivius stebino besirenkantys gigantiški „meškinai” su savo šeimininkais – du landsyrai, Diva ir Boni, bei trys niūfaundlendai: Perė, Nena ir Gizmo. 

Šauni kompanija, aptarusi, kas ką pasakos ir kaip pristatys savo augintinius, netrukus sulaukė smalsių pirmokų būrio, kurie, pasak jų mokytojos Tomos Motiejūnaitės, visą dieną nekantravo greičiau susitikti  su šuniukais.

Vaikams didelį įspūdį paliko Lietuvos niūfaundlendų ir landsyrų mėgėjų klubo atstovų pasakojimai apie šunis gelbėtojus, jų ištvermę plaukiant ir gelbstint skęstančiuosius, geraširdišką charakterį. Buvo prisiminti  knygų ir pasakojimų herojai – niūfaundlendas Bartas, Piterio Peno šuo landsyras.

Vaikai susipažino ir palygino, kuo skiriasi bei kuo panašūs niūfaundlendai ir landsyrai.

O kiek džiaugsmo buvo, kai klubo vadovė Margarita Racinienė perdavė ramiąją, tinkančią dogoterapijai Perę į vaikų rankas. Jie visu būriu drauge bėgiojo po mokyklos kiemą.

Nežinia, kas ką vedžiojo, bet nuo juoko ir pasitenkinimo šūksnių skambėjo visas mokyklos kiemas.

Landsyrė Diva buvo nepralenkiama duodant „labas“ – visi norėjo paspausti jos leteną ir pasisveikinti. Kita landsyrė Boni, prigulusi ant pievelės, leidosi glostoma vaikų, mokytojų ir praeivių.

Niūfaundlendė Nena taip pat džiaugėsi vaikų prisilietimais.

Vaikų širdeles sujaudino į renginį atvykusių gyvūnų globos tarnybos „Lesė“ savanorių pasakojimai apie priglaustus šuniukus, kačiukus, apie žmonių atsakomybę rūpintis savo augintiniais.

„Tai buvo išskirtinė pamoka“, – sakė „Žiburio” pradinės mokyklos direktorė Bronė Zaleckienė. Jos nuomone, tuo pačiu metu  mokykloje vykusią akciją „Be patyčių” galima papildyti ir šiomis gerumo pamokomis. Juk vaikams dar kartą buvo priminta, kad negalima skriausti ne tik savo mokyklos draugų, bet ir mažųjų, savimi negalinčių pasirūpinti keturkojų draugų.

Vaikams viskas buvo įdomu. Jie dalijosi įspūdžiais apie savo augintinius, uždavė daug klausimų apie šuniukų auginimą, svarstė, kodėl žmonės išmeta gyvūnus ir jais nesirūpina.

Mokinukai domėjosi, kiek suvalgo didieji šunys, kaip jiems išvalyti dantukus.

Ilgai nelaukę, niūfaundlendę Perę  jie pavadino savo mokyklos šunimi.

Pasak šios gerumo pamokos organizatorės, Lietuvos niūfaundlendų ir landsyrų mėgėjų klubo viceprezidentės Sigitos Legiers, susitikimas su vaikais pavyko, bet, kaip visuomet, laiko nebuvo per daug…

Ką gi, visi geri dalykai greit baigiasi.

Vaikučiai skirstėsi nenoriai, bet juos džiugino suvenyrai, kuriuos paruošė Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras (spalvinimo knygelės „Rūpestingas šuns šeimininkas“, skrajutės apie šunis). Belieka tikėtis, kad šios gerumo, atsakomybės, meilės gyvūnams  pamokos prigis vaikų širdelėse.

 

LNLMK klubo inf. ir nuotraukos