Net trys tarptautinės šunų parodos kovo 2, 3, 4 d. Vilniuje, parodų ir kongresų centre Litexpo. Registracija jau prasidėjo!

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Kur Lietuvoje galima studijuoti kinologijos mokslus?

 

Norėčiau studijuoti kinologiją – ar Lietuvoje yra aukštųjų arba aukštesniųjų mokyklų, kuriose būtų dėstomas kinologijos kursas? Kaip tampama kinologu?

Prie Lietuvos kinologų draugijos veikia Mokymo centras, kuris buria kinologija besidominčius asmenis ir skatina šunų mylėtojų savanorystę (informacija e.paštu: svietimas@kinologija.lt).
Įsitikinti, ar jus tikrai domina kinologija, ar esate pasiryžęs gilintis į šią sritį, geriausia pradėti nuo darbo savanoriu.
Jūs galite tapti Mokymo centro Jaunųjų kinologų studijos (JKS) savanoriais, šioje studijoje gautumėte kinologijos pradžiamokslį: susipažintumėte su šunų mylėtojų klubų ir pačios LKD tikslais, organizacijos struktūra, veisliniais šunimis, jų auklėjimo principais ir kt.
Įgiję pradinių kinologijos žinių, mokytumėtės dirbti šunų parodų asistentais, o vėliau, įvykdę tam tikrus reikalavimus, galėtumėte stažuotis ir tapti šunų parodų teisėjais.
Jeigu negyvenate sostinėje, įsitraukti į kinologų veiklą galite per  šunų mylėtojų klubus.
Lietuvoje šiuo metu veikia 51 regioninis bei specializuotas šunų mylėtojų klubas (klubų kontaktai:  www.kinologija.lt). Šunų mylėtojų klubų darbuotojai gali jums suteikti išsamią informaciją apie kinologinę veiklą.
Dalyvaudami šioje veikloje, realiai pajustumėte, ar tikrai kinologija jums svarbi.
Savarankiškos, atskiros studijų programos „Kinologija“ nei vienoje Lietuvos aukštojoje arba aukštesniojoje mokykloje nėra.
Trumpas  kinologijos kursas būsimiesiems veterinarijos gydytojams skaitomas Lietuvos sveikatos mokslų universitete bei Buivydiškių aukštesniojoje žemės ūkio mokykloje.
Kinologijos savanorių laiškų laukiame: savanoriai@kinologija.lt