Vyksta šunų registracija į dvi tarptautines šunų parodas - gegužės 26-27 d. susitikime Molėtuose!

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Kur Lietuvoje galima studijuoti kinologijos mokslus?

 

 

Norėčiau studijuoti kinologiją – ar Lietuvoje yra aukštųjų arba aukštesniųjų mokyklų, kuriose būtų dėstomas kinologijos kursas? Kaip tampama kinologu?


Prie Lietuvos kinologų draugijos veikia Mokymo centras, kuris buria kinologija besidominčius asmenis ir skatina šunų mylėtojų savanorystę.
Norint įsitikinti, kad jus tikrai domina kinologija, kad norite gilintis į šią sritį, geriausia pradėti nuo darbo kinologijos savanoriu.
Savanoriaudami įgytumėte kinologijos pradžiamokslį: susipažintumėt su šunų mylėtojų klubų ir LKD tikslais, veikla, šunų parodų ir kt. kinologinių renginių specifika, veisliniais šunimis, jų auklėjimu.
Labai daug sužinotumėt ir įgytumėt patirties gyvūnų gerovės srityje.
Gyvūnų gerovė – Lietuvos kinologų draugijos veiklos prioritetas.
Įgiję pradinių kinologijos žinių, mokytumėtės dirbti šunų parodų asistentais, o vėliau, įvykdę tam tikrus reikalavimus, galėtumėte stažuotis ir tapti šunų parodų teisėjais (žr. www.kinologija.lt).
Jūs galite įsitraukti į kinologų veiklą per šunų mylėtojų klubus, kurių yra visoje šalyje.
Lietuvoje šiuo metu veikia 48 regioniniai bei specializuoti šunų mylėtojų klubai.
Šunų mylėtojų klubų darbuotojai gali jums suteikti išsamią informaciją apie kinologų veiklą.
Savarankiškos, atskiros studijų programos „Kinologija“ nei vienoje Lietuvos aukštojoje arba aukštesniojoje mokykloje nėra.
Trumpas  kinologijos kursas būsimiesiems veterinarijos gydytojams bei gyvūnų mokslo specialistams yra dėstomas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijoje bei Buivydiškių aukštesniojoje žemės ūkio mokykloje.
Su šių studijų programomis galite susipažinti minėtų mokymo įstaigų tinklapiuose.
Prie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro veikia Neakivaizdinė kinologų mokykla, kiekvieną pavasarį ji skelbia apie naujų klausytojų priėmimą (studijos mokamos).
Kinologijos savanorių laiškų laukiame: savanoriai@kinologija.lt