Tęsiasi dalyvių registracija į gruodžio 21-23 d. Vilniuje, Litexpo, vyksiančias tarptautines šunų parodas.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Olandijoje puikiai pasirodė mūsų bulterjerai

Olandijos mieste Leidene, jaukiame Holiday INN viešbutyje, lapkričio viduryje įvyko du geriausių Europos bulterjerų tradiciniai šou.

„Šis prestižinis bulterjerų mylėtojų renginys yra organizuojamas kasmet vis kitoje vietoje. Dalyvius šįkart sužavėjo dideli gražūs ringai, aplink juos daug kėdžių, kur žiūrovai galėjo ramiai viską stebėti. Šventiška aplinka. Prožektoriai, apšviečiantys iškilmingus momentus, kai prisistatė šalys – komandos. Buvo atskira patalpa su boksais šunims, saugoma prižiūrėtojų. Vyko „tylusis“ aukcionas, kurio metu galėjome pirkti arba padovanoti (ką ir padarėme) daiktų, kuriuos pardavus, lėšos bus skirtos DNR ir kt. tyrimams, skirtiems mūsų mylimos šunų veislės sveikatai ir kokybei gerinti. Išėjus į miestą, niekas kreivu žvilgsniu nelydėjo mūsų šunų. Atvirkščiai – jais džiaugėsi ir sveikino. Šunys laisvai lakstė be pavadžių pajūryje“, – nepamirštamais įspūdžiais dalijosi kaunietė Renata Černyš.

Bulterjerų parodos vyko dvi dienas: šeštadienį, lapkričio 12-ąją, įvyko „Open Show“ ir Bulterjerų čempionatas, o sekmadienį – „International Trophy“.

Įdomu tai, kad vienoje šių parodų bulterjerai varžėsi komandomis, beveik visos Europos šalys pasiuntė į renginį stipriausius „bulterjerų desantus“.

Komandas sudarė: patinai iki 2 metų ir nuo 2 metų; taip pat buvo suskirstytos ir kalės.

Lietuvai abiejuose šiuose renginiuose atstovavo kaunietės Renatos Černyš veislyno „TANAGROS“ standartiniai ir miniatiūriniai bulterjerai.

Miniatiūrinių bulterjerų čempionate dalyvavo 36 šunys iš 11 šalių. R.Černyš šunims šiame čempionate sekėsi puikiai: Conroy Eos Tanagros, mažylių kl.: I vieta, Best Puppy In Show. Hastin’s Khong Thoranee, atviroji kl., II vieta. Mooncratf’s Princess Of Showland, atviroji kl., I vieta, geriausia kalė (2 x CAC), Klubo nugalėtoja ir geriausia veislės atstovė.

Standartinių bulterjerų buvo apie 220, jie atvyko iš 20 šalių. R. Černyš standartinių bulterjerų rezultatai: Pure Future Eos Tanagros, jaunimo kl. (varžėsi 40 kalių) – įvertinta labai gerai, tačiau garsūs veisėjai, dalyvavę parodoje, apie šią kalę atsiliepė labai puikiai. Rasels Lady Tanagros, pereinamoji kl., IV vieta iš 38 kalių.

„International Trophy“ nugalėtojais tapo Vengrijos bulterjerai, antri – Anglijos bulterjerai.

Šeštadienį geriausia kalė ir BOS laimėtoja buvo Romantic Lady Timar iš Lenkijos. Geriausias patinas, BOB ir BIS laimėtojas – Busels Black Magic At Ounsdale iš Anglijos.

Daugiau informacijos: http://www.bullterrierclub.nl/Uitslagen/Int.%20Weekend%202011.pdf

R.Černyš informacija ir nuotr.