Tęsiasi dalyvių registracija į gruodžio 21-23 d. Vilniuje, Litexpo, vyksiančias tarptautines šunų parodas.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Anglų buldogų paroda ir seminaras

Prieš mažiau nei metus įkurtas Lietuvos anglų buldogų mylėtojų klubas (LABMK) rugpjūčio 7 d. surengė pirmąją specializuotą anglų buldogų parodą Druskininkuose.

29 anglų buldogams ringe teisėjavo pasaulinio garso šios veislės šunų kspertas, Pasaulio anglų buldogų klubų federacijos (WBCF) prezidentas Štefan Šinko.

Dalyviai iš Lietuvos, Estijos, Rusijos, Vokietijos kantriai varžėsi dėl titulų.

Nors kaip ir kasmet šunų parodų Druskininkuose metu plieskė saulė, buldogus ringe nuo kaitros gelbėjo klubiečių parūpinta didžiulė palapinė, kurios pavėsyje teisėjas vertino dalyvius. Nė vienas jų neišėjo iš ringo tuščiomis. Net jeigu negavo titulo, visi dalyviai buvo apdovanoti gausiomis rėmėjo dovanomis: sausu ėdalu, puodeliais ir kitais prizais.

Daugiausia titulų atiteko svečiams iš Vokietijos – Olgai Anacker, kurios augintiniai Jack Jolly Joker iš Kibučių ir Janna Jolly Joker iš Kibučių tapo Klubo ir veislės nugalėtojais.

Pasibaigus parodai ir gausiais aplodismentais pasveikinus prizininkus, LABMK parodos dalyvius pakvietė pasivaišinti specialiai šiai progai iškeptu tortu su klubo emblema bei, visiems kartu gurkšnojant šventinį putojantį vyną, pakalbinti ir p. Šinko.

Teisėjas pasveikino LABMK su puikia pirmąja paroda. Ir prezidentė, ir klubo taryba, ne vieną savaitę plušėjusi rengdama šią parodą, galėjo lengviau atsikvėpti: iš besišypsančių teisėjo ir dalyvių veidų buvo matyti, kad pirmasis blynas neprisvilo.

Po parodos tą pačią dieną „Druskininkų“ viešbučio konferencijų salėje įvyko LABMK organizuotas seminaras, kuriame ekspertas Š.Šinko kalbėjo apie naujausius anglų buldogo standarto pakeitimus, o teisėja ir buldogų ekspertė Olga Kupriyanova – Šinko dalyviams dėstė apie buldogų demonstravimą ringe.

Š. Šinko pristatė savo anksčiau WBCF rengtą prezentaciją, kurios metu iliustracijų pagalba aiškino ir komentavo naujausią buldogo standarto versiją, paskutinius pakeitimus ir jų pagrindimą, dalijosi savo patirtimi iš užsienio šalių parodų ringų ir savo paties veisimo praktikos.

Š. Šinko mielai atsakinėjo į įvairius seminaro dalyvių klausimus, skatino veisėjus palaikyti ryšį per LABMK su kitų šalių klubais bei WBCF, rūpintis aktualiausia ir opiausia šios veislės tema Europoje – buldogų sveikata.

O. Kupriyanova – Šinko pasidalino su seminaro dalyviais savo didžiule patirtimi tiek demonstruojant buldogus, tiek jiems teisėjaujant įvairiose pasaulio šalyse.

Su nuoširdžiu humoru ir atlaidžia šypsena teisėja pasakojo savo įspūdžius apie vedlius, kurie nesuvaldo savo jaudulio ir kliudo augintiniui sėkmingai pasirodyti ringe, davė daug praktinių patarimų, kaip tokį jaudulį įveikti, kaip pratinti šunį prie tinkamo elgesio ringe, netgi ką vedliui derėtų vilkėti ringe ir kokios spalvosringo pavadėlį naudoti.

Teisėjai seminaro metu mielai asistavo Šarūno Labino buldogė Mūza Mano Monarchas, kuri nepaprastai susikaupusi pavyzdingai pildė kiekvieną ekspertės pageidavimą. LABMK komanda tikisi, jog visi turiningai praleido laiką ir nesigailėjo užtrukę keletą valandų ilgiau Druskininkuose.