Tęsiasi dalyvių registracija į gruodžio 21-23 d. Vilniuje, Litexpo, vyksiančias tarptautines šunų parodas.

Lietuviškai   |   English
Kontaktai
E.Kinologija

Elektroninė šunų duomenų bazė

Parodomosios varžybos: smagu žiūrovams, naudinga sportininkams

Rugpjūčio 28 d. Meškuičių (Šiaulių r.) miestelio parke įvyko Šiaulių šunų mylėtojų klubo agility sekcijos „Husse Akela“ parodomosios varžybos. Varžybose taip pat dalyvavo kolegos iš „Husse Šarmas“ klubo…

Pirmieji pasirodė 12 pradedančiųjų sportininkų. Trasa nebuvo sudėtinga, tačiau „smagių“  vietelių neturintiems patirties užteko.

Varžybose debiutavo Kristina su mažąja Džeko Raselo terjere Ofelija, Agnė su Cane Corso, Jurga su belgų aviganiu malinua Nanan ir kiti.

Kol buvo perstatomos sudėtingesnės trasos pažengusiesiems dalyviams, šalia esančioje aikštelėje vyko bendrojo paklusnumo pasirodymas.

Pasirodė dresūros treneris Virginijus Lukošius su vokiečių aviganiu Omonu ir du pradedantieji duetai: Jurga su belgų aviganiu malinua Nanan ir Agnė su Cane Corso Graliu. Sudėtingesnes trasas bėgo 6 dalyviai. Net penki iš jų priklauso „Husse Akela“ klubui.

Pirmasis startavo Gediminas su mišrūne Pepe, jis padarė 3 klaidas. Tomas su cvergšnauceriu Marsu padarė 4 klaidas. O vėliau prasidėjo pudelio Rubio „smagumynai“. Gudrusis pudelis suvokė, jog šitos varžybos tik parodomosios ir rezultatai nėra tokie svarbūs, todėl, peršokęs keletą kartelių, išėjo… pasivaikštinėti po parkelį.

Tiksliausiai (vos 2 klaidos) ir greičiausiai trasą įveikė Vaidas su Redi. Pirmąjį ratą bebaigiantis Vytautas su vokiečių aviganiu Argu žiūrovų žvilgsnius prikaustė su savimi į aikštelę atsinešęs daugiau judesio ir  triukšmo. Trasą duetas baigė padaręs 3 klaidas.

Antrojoje trasoje taip pat pirmieji startavo Gediminas ir Pepė. Lyg užburta, ši trasa baigta taip pat su trimis klaidomis. Tomas su Marsu irgi padarė tris klaidas. Pudelis Rubis ir toliau juokaudamas iš kantrybės vedė Rasą, deja, galutinis rezultatas – diskvalifikacija.

Vėliau startavo ir didieji šunys. Vaidas su Redi padarė tik dvi klaidas ir parodė geriausią laiką. Vytautas su Argu triukšmingai varžyboms padėjo tašką – padarytos keturios klaidos, apdovanojimo džiaugsmo teks palaukti iki kitų varžybų…

Susumavus pažengusiųjų rezultatus, antroji vieta atiteko Vaido ir Redi duetui, trečioji – Gediminui su Pepe.

Visi sveikino Vaidą su Ilana užėmusius pirmąją vietą.

Kokios šiauliečių varžybos be „drag‘o“? Žiūrovams ši atrakcija patiko labiausiai. Pasitreniruoti buvo labai naudinga prieš artėjančias varžybas, šiek tiek pakeitėme taisykles ir vietoje apibėgimo padėjome tunelius. Taigi Šiauliai turi naują „drag‘o“ čempionę – ja tapo Nanan, kuri garbingoje ir lygioje kovoje patiesė ilgą laiką šiuo titulu besipuikavusį Argą.

Pasidaliję prizais, padėkoję varžybų teisėjai Editai ir jos „dešiniajai rankai“ Vytui, čia pat parkelyje organizatoriai ir dalyviai aptarė rezultatus. Iš šventės organizatorių gautas nepadoriai didelis naminis varškės sūris čia pat su medumi ir buvo suvalgytas – smagiai praleistas sekmadienis.